NIELETNI, NIETRZEŹWY, AGRESYWNY. STRAŻNICY UJĘLI 16 LATKA, KTÓRY KOPAŁ W AUTOBUSY

W dniu 31.01.2020 roku o godzinie 8:25 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Limanowskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na przystanku autobusowym u zbiegu ulic Staromiejskiej i Limanowskiego znajduje się młody mężczyzna, który kopie w każdy podjeżdżający autobus, następnie wychodzi na jezdnię powodując zagrożenie w ruchu drogowym.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.
W trakcie dojazdu na interwencję strażnicy otrzymali informację, że zakłócający porządek mężczyzna wsiadł do autobusu linii 16 i udał się w kierunku osiedla Borki.
Na przystanku autobusowym Limanowskiego/Maratońska strażnicy zauważyli autobus oraz opisanego przez operatora monitoringu miejskiego mężczyznę. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony kontrolą strażników, był bardzo agresywny i wulgarny. Odmówił podania danych osobowych, wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu a mowa bełkotliwa i bezładna. W przypływie agresji młody mężczyzna znieważał słownie podejmujących czynności służbowe strażników oraz kilkakrotnie próbował uciekać. Próby słownego rozładowania agresji nie odnosiły rezultatu dlatego użyto środków przymusu bezpośredniego i przewieziono go do III Komisariatu Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.
W Komisariacie ustalono dane osobowe 16 latka i w związku z tym iż młodzieniec zachowywał się cały czas bardzo agresywnie i realnie zagrażał własnemu zdrowiu wezwano zespół Ratownictwa Medycznego, który w asyście patrolu przewiózł mężczyznę do SOR Szpitala na ulicy Tochtermana, gdzie został zaopatrzony i poddany obserwacji.
Czynności w sprawie prowadzi Komisariat III Policji przy ulicy Batalionów Chłopskich w Radomiu.