JAZDA POD PRĄD, NIETRZEŹWY KIERUJĄCY I AGRESYWNY PASAŻER. NOCNA INTERWENCJA NA ULICY JARACZA

W dniu 19.01.2020 roku o godz. 0:30 strażnicy Referatu Prewencji kontrolowali dzielnicę Planty pod kątem zakłócania ładu i porządku publicznego. W trakcie kontroli ulicy Jaracza strażnicy zauważyli poruszający się „pod prąd” i całą szerokością  jezdni pojazd marki Daewoo na szydłowieckich numerach rejestracyjnych. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka strażnicy udali się za pojazdem i na ulicy Osterwy przeprowadzili kontrolę drogową w związku z popełnionym wykroczeniem. Podczas legitymowania od młodego mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z tym na miejsce wezwano patrol Policji celem przebadania na zawartość alkoholu. Wynik  to aż 1,33 mg/l (około 2,8 promila).
W trakcie oczekiwania na patrol Policji pasażer pojazdu Daewoo zakwestionował zasadność podjęcia interwencji a spokój i konsekwencja patrolu na tyle rozzłościły mężczyznę, że stał się bardzo agresywny i wulgarny. Utrudniał strażnikom dalsze prowadzenie czynności wyjaśniających, stawiał bierny i czynny opór. W pewnym momencie  odepchnął jednego z doprowadzających go funkcjonariuszy.
W związku z tym, iż mężczyzna znieważał interweniujący patrol oraz naruszył nietykalność cielesną jednego ze strażników, funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci  chwytów obezwładniających i kajdanek służbowych.  
Nietrzeźwego kierującego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi WRD KMP Radom natomiast agresywnego mężczyznę, który znieważył strażników i naruszył nietykalność cielesna jednego z nich przewieziono do II Komisariatu Policji na ul. Radomskiego celem wykonania dalszych czynności służbowych. Mężczyzna został również przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pozytywny 0,91 mg/l (około 1,91 promila).
Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.