ROZBITE AUTA NA ULICY PALLOTYŃSKIEJ. PO POŚCIGU STRAŻNICY UJĘLI SPRAWCĘ.

W dniu 17.01.2020 roku o godzinie 2.00 patrolując ulicę Pallotyńską w Radomiu strażnicy Referatu Administracyjno-Porządkowego Straży Miejskiej zauważyli na wiadukcie dwa rozbite pojazdy marki Renault i Skoda. W pojeździe Renault znajdowały się dwie zakrwawione osoby, które wzywały pomocy. Strażnicy natychmiast podjęli działania mające na celu udzielenie pomocy osobom poszkodowanym oraz wezwali na miejsce zdarzenia służby ratunkowe. Po sprawdzeniu stanu pasażerów pojazdu Renault strażnicy umożliwili im opuszczenie pojazdu. W tym samym momencie patrol zauważył szamoczącego się mężczyznę w drugim pojeździe, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Mężczyzna wysiadł z pojazdu Skoda i zaczął natychmiast uciekać w kierunku ulicy 1905 roku. Nie reagował na polecenia wzywające go do zatrzymania się. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg i po przebiegnięciu kilku ulic ujęli mężczyznę na terenie jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Gdyńskiej.
Podczas legitymowania młody mężczyzna, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, był agresywny, nie reagował na wydawane polecenia i nie chciał poddać się czynnościom służbowym. 28 latek przyznał się, że uciekał ponieważ wcześniej pił wódkę ale nie potrafi wyjaśnić dlaczego wsiadł i kierował pojazdem.
W związku z tym strażnicy używając środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek doprowadzili go do wezwanego wcześniej patrolu Policji.
Ujęty mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik to ponad 1 promil, dodatkowo u mężczyzny ujawniono środki  odurzające.
Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska  Policji w Radomiu.