PLAC JAGIELLOŃSKI. KOLEJNY 16 LATEK UJĘTY ZE ŚRODKAMI ODURZAJĄCYMI.

W dniu 02.12.2019 roku o godzinie 17:40 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Placu Jagiellońskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na skwerze przy ulicy Struga/ Plac Jagielloński siedzą młody mężczyzna, który najprawdopodobniej posiada i zażywa środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali wskazanego przez operatora monitoringu miejskiego mężczyznę. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony kontrolą strażników i po okazaniu dokumentu tożsamości próbował uciekać. Po krótkim pościgu został ujęty i z uwagi na fakt iż nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy użyto środka przymusu bezpośredniego.  Nie przyznał się do posiadania środków odurzających jednak w trakcie kontroli jego rzeczy osobistych funkcjonariusze ujawnili w kieszeni kurtki nabitą fifkę oraz torebkę foliową z zapięciem strunowym wypełnioną zielonym suszem o zapachu marihuany.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających ujętego 16 latka przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.