EKOPATROL I BŁĄKAJACY SIE KUCYK NA ULICY TRZEBIŃSKIEGO.

W dniu 29.11.2019 roku o godzinie 23:40 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące … błąkającego się konia na wysokości posesji przy ulicy Trzebińskiego 43 w Radomiu.

Na miejsce zgłoszenia zadysponowano patrol, który potwierdził interwencję. Przy barierce wejścia do jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Trzebińskiego 41 przywiązany był kucyk. Konik był w dobrej kondycji fizycznej, nie miał żadnych obrażeń, był spokojny. Strażnicy próbowali ustalić właściciela kucyka jednak z uwagi na późną porę - bezskutecznie. W związku z tym zostało powiadomione gospodarstwo, z którym miasto ma podpisaną umowę na opiekę nad zwierzętami gospodarskimi. Kucyka przewieziono na ulicę Nowa Wola Gołębiowska, gdzie będzie przebywał do czasu odnalezienia właściciela.

 W dniu 01.12.2019 roku do Straży Miejskiej zgłosił się właściciel kucyka, który poszukiwał zwierzęcia. Sprawę zgłosił również do organów ścigania. Podczas rozmowy poinformowano go, że kucyk został znaleziony, zabezpieczony i przebywa w gospodarstwie rolnym na ulicy Nowa Wola Gołębiowska. Mężczyzna podziękował za odnalezienie zwierzęcia jednak nie potrafił wyjaśnić w  jaki sposób jego kucyk znalazł się poza zabudowaniami. Celem zakończenia postępowania mężczyznę skierowano do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, który pełni nadzór nad wszystkimi placówkami opieki nad zwierzętami.