UCIEKŁ Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ I POSIADAŁ NARKOTYKI.16 LATEK UJĘTY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY REFERATU PREWENCJI.

 W dniu 29.11.2019 roku o godz. 20:30 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że obserwując centrum miasta zauważył na Placu Jagiellońskim siedzących przy stoliku do gier czterech młodych mężczyznę, spośród których jeden najprawdopodobniej posiada środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali czterech młodych mężczyzn, wśród których znajdował się chłopak wskazywany przez operatora monitoringu. Młody mężczyzna nie przyznał się do posiadania środków odurzających jednak w trakcie kontroli rzeczy osobistych należących do niego funkcjonariusze ujawnili w plecaku torebkę foliową z zapięciem strunowym wypełnioną zielonym suszem o zapachu marihuany. W tej samej chwili mężczyzna rzucił się do ucieczki. Strażnicy podjęli pościg i przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego z którym podejmujący interwencje funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy ujęli mężczyznę na ulicy Zegara Słonecznego. Mężczyznę wylegitymowano i w trakcie czynności służbowych ujawniono, że jest niepełnoletni (ma 16 lat) oraz jest uciekinierem z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Słoneczny Dom”, do której nie powrócił od 4 października.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających ujętego 16 - latka przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.