POTRĄCENIE KOBIETY NA ULICY KILIŃSKIEGO. STRAŻNICY UDZIELILI POMOCY I ZABEZPIECZYLI MIEJSCE ZDARZENIA.

W dniu 07.11.2019 roku o godzinie 18:30 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego/Focha doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał pieszy.

Dyżurny Straży Miejskiej natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Prewencji zezwalając jednocześnie na użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali młodą dziewczynę leżącą na jezdni. Była przytomna i komunikatywna jednak nie potrafiła powiedzieć co się stało i nic nie pamiętała. Kobieta zabezpieczona przez patrol SM oczekiwała do czasu przybycia na miejsce załogi Ratownictwa Medycznego. Ustalono jednocześnie sprawcę potrącenia, kierującą pojazdem Audi oraz świadków zdarzenia. Kierująca Audi przyznała się do udziału w zdarzeniu drogowym, została wylegitymowana i ujęta do czasu przybycia patrolu Policji. W trakcie prowadzenia czynności służbowych na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp Straży Pożarnej JRG-1 oraz zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przejęli poszkodowaną od strażników i udzielili pomocy medycznej.

Podczas prowadzenia działań strażnicy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia wyłączyli z użytkowania skrzyżowanie przed dostępem osób postronnych aby Ratownicy Medyczni mogli swobodnie prowadzić czynności służbowe. Miejsce zdarzenia wraz ze sporządzoną, szczegółową dokumentacja służbową przekazano patrolowi Policji.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.