BÓJKA NA PLACU DWORCOWYM. SPRAWCY UJĘCI PRZEZ PATROLE REFERATU PREWENCJI.

W dniu 16.09.2019 roku o godzinie 3:05 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej poważnie wyglądającą bójkę 6 (sześciu) osób na placu dworcowym przy ulicy Poniatowskiego.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa patrole Referatu Prewencji, które po przybyciu na miejsce udzieliły pomocy wezwanemu również patrolowi Policji. W trakcie prowadzonych czynności służbowych wylegitymowano osoby biorące udział w zajściu oraz wezwano karetkę pogotowia do jednego z młodych mężczyzn u którego stwierdzono dość poważnie wyglądające obrażenia z obfitym krwawieniem. W trakcie interwencji strażnicy ustalili, że bójka była wynikiem nieporozumień na tle kibicowskim a poszkodowani mężczyźni zostali pobici przez kibiców z Garwolina.

Strażnicy miejscy polecili operatorowi monitoringu dokładne sprawdzenie zapisu kamer oraz penetrację pobliskiego terenu za sprawcami pobicia. Sami również przeprowadzili kontrolę rejonu przyległego do dworca PKP w wyniku której na wysokości jednego z radomskich klubów na ulicy Grzecznarowskiego ujęli czterech młodych mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu na placu dworcowym.

Wszystkich ujętych mężczyzn przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z kompletem dokumentacji służbowej celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.