SPRAWCA POBICIA UJĘTY NA ULICY MAZOWIECKIEGO

W nocy z 15/16.08.2019 roku o godzinie 1:50 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na ulicy Mazowieckiego na wysokości numeru 13 leży mężczyzna z zakrwawioną twarzą.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli leżącego mężczyznę, potwierdzili, że jest zakrwawiony i z uwagi na znaczne rozcięcia na twarzy wezwali załogę Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzenia czynności służbowych z poszkodowanym patrol ustalił przyczynę a następnie przebieg zdarzenia, w wyniku którego został poszkodowany. Ustalono, że został napadnięty a następnie pobity przez nieznanego sobie młodego człowieka. Od poszkodowanego uzyskano dokładny rysopis sprawcy, który przekazano operatorom monitoringu miejskiego z prośbą o obserwację terenu przydworcowego. W związku z obrażeniami załoga karetki przewiozła mężczyznę do szpitala.

W trakcie sprawdzania terenu przyległego do miejsca zdarzenia strażnicy otrzymali informację, że osoba odpowiadająca przedstawionemu rysopisowi znajduje się na wysokości tunelu dworca PKP. Natychmiast udali się we wskazane miejsce i ujęli mężczyznę, potwierdzając, że jest on sprawcą ataku i pobicia.

Ujętego 28 latka strażnicy doprowadzili do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i oddali do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.