ZAKŁÓCALI ŁAD I PORZĄDEK PUBLICZNY, KOPALI W OŚWIETLENIE OGRÓDKÓW PIWNYCH NA ULICY ŻEROMSKIEGO. UJĘCI I UKARANI MANDATAMI PO 500 ZŁ.

W nocy z 2/3.07.2019 roku o godzinie 4:10 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji numer 44 znajduje się dwóch młodych mężczyzn, którzy zakłócają ład i porządek publiczny i kopią w plastikowe obudowy lamp okalających ogródki piwne.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Nieopodal wskazanego miejsca strażnicy ujęli dwóch mężczyzn, którzy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających przyznali się do wszystkich zarzucanych czynów. Żaden z nich nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania.

26 i 24 latek zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

Podstawa prawna: art. 51 Kodeksu Wykroczeń: §1 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny