14 LATKA NA "GIGANCIE". SIEDZIAŁA I PRZYSYPIAŁA ZMĘCZONA NA ŁAWCE POD OKIEM KAMERY MONITORINGU.

W dniu 24.06.2019 roku o godzinie 5:30 operator monitoringu miejskiego zauważył bardzo młodą kobietę siedzącą od dłuższego czasu w bezruchu na ławce na wysokości posesji przy ulicy Żeromskiego 43 w Radomiu.

Zgłoszenie przekazał dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, który skierował we wskazane miejsce patrol Referatu Prewencji.

Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na ławce siedziała 14 letnia dziewczyna bardzo zmęczona i przysypiająca. W trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających i rozmowy z dziewczyną ustalono, że poprzedniego dnia oddaliła się samowolnie z domu około godziny 12.00 i „chodziła sobie” po mieście całą noc. Strażnicy dokonali sprawdzenia w rejestrach osób zaginionych lub poszukiwanych. Dane osobowe dziewczyny nie figurowały w żadnym z nich. 14 latka nie posiadała żadnych widocznych obrażeń ciała, nie zgłaszała również żadnych dolegliwości ani nie żądała pomocy medycznej. Na podstawie oświadczenia ustnego ustalono adres zamieszkania młodej osoby i po poinformowaniu rodziców przewieziono ją do domu i przekazano rodzicom, którzy wypełnili stosowną dokumentację służbową.

 W miejscu zamieszkania ustalono również, że to nie pierwszy wybryk dziewczyny dlatego funkcjonariusze poinformowali rodziców o podjętych krokach prawnych i przekazaniu informacji o zdarzeniu do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich.