Ostatni weekend wakacji

W dniu 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 1:50 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej że na ul Struga przy galerii doszło do kradzieży telefonu. Operator wskazał że mężczyzna ubrany w białą koszulkę podszedł do innego mężczyzny śpiącego na przystanku MPK i ukradł mu telefon. Sprawca zdarzenia udał się w kierunku ul. Malczewskiego. Na miejsce wysłano patrol Straży Miejskiej, mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Po bezpośrednim pościgu ujęto sprawce zdarzenia u którego ujawniono skradziony telefon. Drugi z patroli dobudził poszkodowanego, który nie był świadomy zaistniałej sytuacji. Sprawce zdarzenia przewieziono na I komisariat Policji, gdzie przekazano go do dyspozycji oficera dyżurnego.
 
W dniu 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 5:10 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej że na Placu Konstytucji 3 maja doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. Operator wskazał że jeden z mężczyzn prawdopodobnie poszkodowany wszedł w jedną z pobliskich bram a drugi udał się w dół ul. Żeromskiego. Jeden z patroli ujął sprawcę zdarzenia, drugi zaś natomiast udał się do osoby poszkodowanej. Zarówno sprawca jak i poszkodowany byli pod wpływem alkoholu. W toku czynności okazało się że poszkodowany jest niepełnoletni i znajduje się pod wpływem alkoholu. Patrol odprowadził nieletniego do domu, gdzie odebrała go mama. Sprawca zdarzenia otrzymał zaś wezwanie do stawienia się w Straży Miejskiej w związku z popełnionym wykroczeniem.
 
W dniu 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 23:35 zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej kontrolował ul. Świętokrzyską. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który wyszedł ze sklepu monopolowego po czym wsiadł do pojazdu marki Opel i bez włączonych świateł odjechał. Kierujący sprawiał wrażenie że znajduje się pod wpływem alkoholu co również potwierdzał tor jego jazdy. Mężczyzna został ujęty kilkaset metrów dalej. Podczas czynności wyjaśniających od kierującego wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji w celu zabezpieczenia pojazdu. W toku czynności wyjaśniających okazało się że mężczyzna ma zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu. Sprawce zdarzenia przewieziono na II komisariat Policji, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik to blisko 1 promil.
 
W dniu 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 23:50 operator monitoringu zgłosił że na skrzyżowaniu Struga/Niedziałkowskiego dwóch mężczyzn pobiło innego mężczyznę. Operator wskazał że sprawcy zdarzenia rozeszli się, ale jeden z nich udał się kierunku ul. Wilczej. Jeden z patroli udał się we wskazanym kierunku, gdzie po kontroli między zabudowaniami zauważył jednego ze sprawców zdarzenia. Mężczyzna na widok patrolu zaczął uciekać, po bezpośrednim pościgu ujęto sprawcę zdarzenia. Poszkodowanego zaś zabrała karetka pogotowia do szpitala. Sprawcę zdarzenia przewieziono na I komisariat Policji, gdzie okazało się że jest osobą poszukiwaną.