PIES ZAMKNIĘTY W ROZGRZANYM AUCIE NA PARKINGU PRZY ULICY CZARNOLESKIEJ

W dniu 06.06.2019 roku o godzinie 19:15 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące zamkniętego psa w rozgrzanym pojeździe marki Opel na parkingu marketu przy ulicy Czarnoleskiej 9 w Radomiu.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali grupę osób, która wskazała pojazd, w którym znajdował się pies oraz poinformowali o fakcie, iż kierująca pojazdem, gdy usłyszała o wezwanym patrolu próbowała pospiesznie oddalić się z parkingu.

Funkcjonariusze ustalili podczas rozmowy z osobami zgłaszającymi, że pies zamknięty w aucie leżał i dyszał z gorąca a oni na próżno poszukiwali właściciela. Dopiero po kilkudziesięciu minutach do pojazdu podeszła kobieta i jak gdyby nigdy nic próbowała odjechać. Nie reagowała na zwracaną uwagę oraz fakt, że na miejsce została wezwana Straż Miejska.

Ustalono również, że świadkowie zdarzenia próbowali udaremnić ucieczkę kierującej, stanęli za autem przytrzymując go aby nie odjechał. W wyniku naporu pękła tylna szyba w pojeździe i dopiero wtedy kierująca zaprzestała dalszej jazdy samochodem.

W związku z pozostawieniem psa w rozgrzanym pojeździe strażnicy dokładnie odtworzyli przebieg zdarzenia dokumentując wszystko w sporządzonej notatce służbowej i przekazali wraz z wylegitymowanymi osobami do dalszej dyspozycji dyżurnemu III Komisariatu Policji na ulicy Batalionów Chłopskich w Radomiu.

Straż Miejska w Radomiu apeluje!

Nie bądźmy obojętni, widząc psa lub dziecko w samochodzie. Nie bójcie się zareagować i zadzwońcie pod numer alarmowy 112 lub 986!

Zajmie to chwilę, a może uratować życie. Nie ma nic bardziej cennego.

foto psy.pl