NISZCZYLI ZAPORY , WITRYNY, RZEŹBY I TUJE, ZOSTALI UJĘCI PRZEZ FUNKCJONARIUSZY REFERATU PREWENCJI

W dniu 14.05.2019 roku o godzinie 4:35 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na ulicy Żeromskiego przy Placu Konstytucji 3-Go Maja 3 znajduje się trzech młodych mężczyzn, którzy zakłócają ład i porządek publiczny.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Mężczyźni poruszali się od ulicy Malczewskiego, gdzie zniszczyli zaporę drogową, rzucili ją na pobliski trawnik, następnie idąc ulicą Stańczyka kopali w witryny sklepów z używana odzieżą. Po dojściu do Placu Konstytucji próbowali zniszczyć stolik z rzeźby Witolda Gombrowicza.

Zostali ujęci przy ogrodzeniu Kościoła Garnizonowego podczas próby wyrwania i zniszczenia tuj. Młodzi mężczyźni byli bardzo agresywni i wulgarni, wyczuwalna była od nich wyraźna woń alkoholu, absolutnie nie reagowali na wydawane polecenia. W związku z tym używając środków przymusu bezpośredniego doprowadzono mężczyzn do I Komisariatu Policji i tam przeprowadzono czynności wyjaśniające. Po wylegitymowaniu okazało się , że jeden z nich jest nieletni. Na miejsce wezwano rodziców oraz przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.. We wszystkich trzech przypadkach wynik pozytywny od 1,3 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z przeprowadzonej interwencji i szkód jakie wyrządzili mężczyźni sporządzono dokładną dokumentację służbową, którą przekazano dyżurnemu I Komisariatu Policji celem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.

Czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.