DWIE DZIEWCZYNY SPOŻYWAŁY ALKOHOL I PALIŁY "ZIOŁO" POD KAMERĄ MONITORINGU. UJĘTE I DOPROWADZONE PRZEZ STRAŻNIKÓW DO I KOMISARIATU POLICJI.

W dniu 17.04.2018 roku o godz. 18:15 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że w Parku Kościuszki siedzą dwie młode kobiety, spożywają alkohol oraz posiadają i zażywają środki odurzające.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Administracyjno-Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego, z którym podejmujący interwencje funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy, strażnicy udali się we wskazane miejsce. Kobiety wylegitymowano i w trakcie czynności służbowych ujawniono u jednej z nich szklaną fifkę nabitą zielonym suszem oraz zawiniątko papierowe z zawartością suszu roślinnego o wyglądzie i zapachu marihuany.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających w Parku Kościuszki, ujęte dziewczyny przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych