RODZICE SZUKALI CÓRKI. POMOGLI IM STRAŻNICY PATROLU SZKOLNEGO. SKONTROLOWALI MIESZKANIE NA ULICY ŻEROMSKIEGO 112 I UJĘLI POSZUKIWANEGO POLICYJNYM LISTEM GOŃCZYM DO ODBYCIA KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI.

W dniu 12.04.2019 roku  o godzinie 11:30 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która poprosiła strażników o pomoc w kontroli miejsca, gdzie przebywa jej 15 letnia córka, tj. w bloku przy ulicy Żeromskiego 112.

Po konsultacji na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował Patrol Szkolny Referatu Administracyjno – Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu.

Na miejscu zdarzenia we wskazanym miejscu przebywał ojciec 15 latki, który wskazał lokal w którym przebywa dziewczyna. Oświadczył również, że nie mogą wraz z żoną skontaktować się z córką ponieważ osoby przebywające w lokalu nie chcą ich wpuścić.

W momencie kontroli po otworzeniu lokalu doszło do szarpaniny pomiędzy lokatorem kontrolowanego mieszkania a rodzicami. Strażnicy zapobiegli przepychankom i zakłócaniu ładu oraz wylegitymowali wszystkie osoby.

W trakcie czynności służbowych okazało się, że lokator mieszkania jest poszukiwany przez Policję celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. W związku z tym iż mężczyzna, był poszukiwany i nie chciał wykonywać poleceń służbowych użyto w stosunku do niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek służbowych.

Nieletnią dziewczynę przekazano pod opiekę rodziców, których również pouczono o stosowanych w takich przypadkach środkach prawnych natomiast ujętego mężczyznę doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.