Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW PRZYJECHAŁ DO ... STRAŻY MIEJSKIEJ. ZOSTAŁ UJĘTY I PRZEKAZANY POLICJI.

W dniu 12.04.2019 roku o godzinie 9:20 na dziedziniec Urzędu Miejskiego w Radomiu przy ulicy Moniuszki 9, gdzie obowiązuje znak B-1 „zakaz ruchu”, pod same okna dyżurnego  Straży Miejskiej wjechał pojazd marki Renault, bez widocznych, wyłożonych zezwoleń na wjazd na zamknięte dla ruchu miejsca.

Z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn udając się do budynku Urzędu natomiast w  pojeździe pozostał kierujący. Dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu widząc to podjął czynności służbowe mające na celu ustalenie powodów nieprzestrzegania przez kierującego Renaultem znaków drogowych. W trakcie legitymowania strażnik wyczuł od osoby kontrolowanej woń alkoholu oraz ustalił, że kierujący pojazdem Renault stracił uprawnienia kilka lat wcześniej, i ma sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Na miejsce zdarzenia wezwano Patrol Policji, który sprawdził stan trzeźwości mężczyzny oraz potwierdził informacje uzyskane przez funkcjonariusza Straży Miejskiej, że kierowca ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ujętego mężczyznę wraz ze szczegółową dokumentacją służbową i zapisem monitoringu przekazano patrolowi Policji celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Zabezpieczony pojazd marki Renault przekazano za pokwitowaniem wskazanej przez właściciela osobie.

Sprawę prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.