POSPRZĄTALIŚMY RADOM .... NA WIOSNĘ. DZIĘKUJEMY WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ, UCZNIOM KLASY MUNDUROWEJ ZDZ, TEAM 4X4, PRACOWNIKOM WOŚ. JESTEŚCIE WIELCY!

W dniu dzisiejszym, 12.04.2019 roku o godzinie 10.00 po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję „Posprzątajmy Radom na wiosnę”. Tym razem sprzątaliśmy dwa miejsca:

Las Kapturski od strony ulicy Folwarcznej i tor off-roadowy wraz ze znajdującą się tam infrastrukturą oraz tereny położone przy nowo powstającej trasie N-S na ulicy Prażmowskiego i 25 Czerwca.

Cieszymy się na tak duży odzew wśród naszych przyjaciół.

Tereny na Koniówce opanowaliśmy wspólnie z uczniami klasy mundurowej ZDZ z ulicy Saskiej oraz niezawodnego Teamu 4x4. Najpierw ekstremalna przejażdżka wyczynowymi autami po torze następnie sprzątanie najbardziej zanieczyszczonych części Lasu Kapturskiego i ciepła kiełbaska upieczona własnoręcznie na ognisku.

Podsumowaniem akcji w lesie jest około 5 (pięciu) ton odpadów komunalnych w tym, plastiki, gąbki, stare wersalki, folie, butelki, części samochodowe itp.

Tereny przy ulicy Prażmowskiego posprzątaliśmy wspólnie z Rektorem doc. dr Elżbietą Kielską, Dziekanem Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych dr Adamem Ziółkowskim i studentami Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu oraz pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Zebraliśmy również około 5 (pięciu) ton różnego rodzaju odpadów komunalnych i tzw „gabarytów”.

Tradycyjnie akcja ma na celu przekonanie mieszkańców Radomia do dbania o środowisko. Nie posprzątamy wszystkich zaśmieconych miejsc ale poprzez inicjowanie takich działań chcemy zwrócić uwagę na problem podrzucania śmieci i tworzenia się dzikich wysypisk.

Pamiętajmy, że takie wspólne działania promują coraz bardziej popularne wartości ekologiczne. Istotą istnienia straży jest promowanie i prowadzenie działań dotyczących czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Radomia. Działania inicjowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu mają charakter cykliczny tj. prowadzone są stosownie do pory roku.

Wszystkim uczestnikom zapewniliśmy środki czystości oraz rękawice ochronne a zebrane odpady odbierze Zakład Usług Komunalnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za przybycie, za Wasze zaangażowanie (to mistrzostwo świata) i oczywiście ... prosimy o więcej :)