LEŻĄCY STARSZY MĘŻCZYZNA NA ULICY CHROBREGO 13 W RADOMIU.

W dniu 09.04.2019 roku o godzinie 4:50 dyżurny  Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące leżącego mężczyzny na wysokości bloku przy ulicy Chrobrego 13.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zgłoszenia strażnicy zauważyli leżącego na trawniku obok ławki mężczyznę w wieku około 60 lat z niewielką raną na czole.

Leżąca osoba nie dawała oznak życia, nie reagowała na bodźce zewnętrzne dlatego natychmiast dowódca patrolu zadecydował o rozpoczęciu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W tej samej chwili drugi z funkcjonariuszy wezwał karetkę pogotowia, którego załoga przejęła od funkcjonariuszy straży czynności ratujące życie a lekarz zadecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

W związku z informacją, że mężczyzny nie udało się uratować, otrzymaną od ratowników medycznych na miejsce wezwano również patrol Policji, któremu przekazano zabezpieczone taśmą ostrzegawczą miejsce zdarzenia oraz dokumentację służbową celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.