OKRADLI ŚPIĄCEGO NA PRZYSTANKU - UJĘCI PRZEZ PATROL REFERATU PREWENCJI

W dniu 08.03.2019 roku o  godzinie 23:10 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że zarejestrował siedzącego od dłuższego czasu w bezruchu na ławce przystanku MPK przy ulicy Traugutta mężczyznę.

W związku z zagrożeniem zdrowia lub życia na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

W trakcie dojazdu na interwencję operator monitoringu przekazał informację, że do śpiącej osoby podeszło dwóch mężczyzn, którzy po sprawdzeniu czujności osoby ukradli mu z kieszeni portfel i telefon. Po kradzieży mężczyźni oddalili się pośpiesznie w kierunku ulicy Kopernika., a na  trawnik przy Liceum wyrzucili portfel

Patrol Straży Miejskiej podjął działania i podczas penetracji terenu napotkał sprawców kradzieży na ulicy Kopernika w momencie liczenia pieniędzy. Ujętych mężczyzn poddano kontroli osobistej podczas której ujawniono u jednego z nich telefon komórkowy oraz dokumenty (prawo jazdy i dowód osobisty) należący do poszkodowanego.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających na ulicy Kopernika, ujętych mężczyzn przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych