USIŁOWAŁ WŁAMAĆ SIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO NA ULICY WAŁOWEJ. ZOSTAŁ UJĘTY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY REFERATU PREWENCJI

W dniu 25.02.2019 roku  o godzinie 23:10 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Wałowej zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że zarejestrował mężczyznę, który usiłuje włamać się do jednego ze sklepów przy ulicy Wałowej 7.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażnicy stwierdzili uszkodzone dwie witryny szklane w jednym ze sklepów monopolowych. Na miejscu zdarzenia oraz w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu strażnicy nie stwierdzili obecności żadnych osób.
Według monitoringu sprawca wbiegł w bramę kamienicy przy ulicy Wałowej 5, po czym zniknął. W związku z zaistniałą sytuacją patrol polecił operatorowi monitoringu szczegółowe sprawdzenie materiału i podjął próbę skontaktowania się z właścicielem sklepu oraz poinformował pracowników firmy ochroniarskiej o zdarzeniu. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających o godzinie 1:15 funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali kolejną informację od operatora monitoringu, że poszukiwany mężczyzna wyszedł z budynku mieszczącego się przy ulicy Reja 12/14 i kieruje się na pobliski parking.

Podczas kontroli parkingu strażnicy zauważyli siedzących w jednym z zaparkowanych aut trzech mężczyzn, wśród których był poszukiwany sprawca przestępstwa. Mężczyzn wylegitymowano a poszukiwanego ujęto i przewieziono do I Komisariatu Policji. Podczas kontroli osobistej ujawniono przy nim znaczną ilość gotówki oraz kilka telefonów komórkowych.

Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.