ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. STRAŻNICY PO POŚCIGU UJĘLI SPRAWCĘ ROZBOJU NA ULICY ŻEROMSKIEGO.

W dniu 06.02.2019 roku patrol pieszy Straży Miejskiej kontrolował rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu pod kątem prawidłowości parkowania pojazdów oraz zakłóceń ładu i porządku publicznego.

O godzinie 9:40 do patrolu będącego na wysokości posesji Żeromskiego 2 podszedł bardzo zdenerwowany i przestraszony mężczyzna, który przekazał strażnikom, że kilka chwil wcześniej został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę, pobity i skradziono mu pieniądze w kwocie około 350 złotych. Bardzo dokładnie opisał sprawcę rozboju i wskazał kierunek w którym uciekał. Sprawca miał smukłą, wysportowaną sylwetkę, ubrany był w kurtkę koloru niebieskiego, ciemne spodnie i buty typu „adidas”. Strażnicy natychmiast podjęli działanie w wyniku czego zauważyli uciekającego mężczyznę na wysokości posesji Żeromskiego 9 w Radomiu. Po intensywnym pościgu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu ujęli sprawcę rozboju oraz wezwali do pomocy patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej celem dowiezienia ujętego sprawcy do najbliższej jednostki Policji. Mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

W związku z rażącym łamaniem prawa, ujętego mężczyznę przewieziono do I Komisariatu Policji i przekazano oficerowi dyżurnemu celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji przy ulicy 11 – go Listopada w Radomiu.