Z NOŻEM NA KONTROLERA. STRAŻNICY UJĘLI KOBIETĘ, KTÓRA NOŻEM ZAATAKOWAŁA KONTROLERÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W dniu 27.01.2019 roku o godzinie 8:40 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał interwencję od pracowników kontrolujących bilety w autobusie komunikacji miejskiej linii 9 boczny 952 o udzielenie asysty i pomoc w związku z tym, iż pasażer zaatakował ich nożem podczas kontroli na pętli osiedla Prędocinek.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Administracyjno - Porządkowego, pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia zgłaszający wskazali osobę, młodą kobietę, która zaatakowała nożem kontrolerów. Kobieta była pobudzona, niechętnie reagowała na polecenia funkcjonariuszy. Zachowując ostrożność nakazano niespełna 20 - letniej dziewczynie wydanie niebezpiecznych przedmiotów, co uczyniła oddając strażniczce nóż sprężynowy. Dodatkowo podczas kontroli osobistej ujawniono przy kobiecie dopalacze, które (według jej oświadczenia) zażywała przed podróżą autobusem. Rozpytana na okoliczność zdarzenia nie potrafiła wyjaśnić powodów swojego zachowania.

W związku z popełnionym czynem zabronionym ujętą kobietę przewieziono do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego w Radomiu i przekazano do dyspozycji dyżurnego celem, wykonania dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji przy ulicy 11 – go Listopada w Radomiu.