AWANTURA PRZY CMENTARZU NA ULICY LIMANOWSKIEGO. STRAŻNICY UJĘLI NIETRZEŹWEGO I AGRESYWNEGO MŁODEGO MĘŻCZYZNĘ.

W dniu 01.11.2018 roku o godzinie 18:15 strażnicy pełniący służbę w patrolu pieszym w rejonie cmentarza przy ulicy Limanowskiego zauważyli na wysokości skrzyżowania Limanowskiego/ Lustrzana grupę osób wulgarnie i głośno zachowujących się oraz zaczepiających przechodniów. W trakcie gdy strażnicy podchodzili do mężczyzn jeden z nich rzucił w tłum ludzi petardę hukową wywołując popłoch i poruszenie.

Strażnicy widząc to podjęli interwencję i wtedy agresja mężczyzn skierowała się przeciwko nim. Mężczyźni obrzucili patrol stekiem wyzwisk, a brylował w tym ten sam mężczyzna, który wcześniej zaczepiał przechodniów i rzucił petardę. Mężczyzna z upływem czasu stał się jeszcze bardziej agresywny. Nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy a w momencie legitymowania rzucił się z pięściami na jednego z nich. Szybko został obezwładniony, użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, gazu pieprzowego i kajdanek. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających i oczekiwania na wezwany radiowóz Straży Miejskiej ujęty mężczyzna nie przestawał być wulgarny i wyzwiska kierował do przechodniów udających się na groby na pobliski cmentarz. Miał wahania nastrojów, wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu.

W związku z rażącym łamaniem prawa, naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza, groźbami karalnymi oraz zakłócaniem ładu i porządku publicznego i używaniem wulgaryzmów w miejscu publicznym ujętego mężczyznę przewieziono do III Komisariatu Policji i przekazano oficerowi dyżurnemu celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.