FUNKCJONARIUSZ PO SŁUZBIE UJĄŁ SPRAWCÓW POBICIA NA TERENIE SKATEPARKU PRZY ULICY KOLBERGA

W dniu 28.07.2018 roku o godz. 21:15 funkcjonariusz Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu po zakończonej służbie udawał się do miejsca zamieszkania. Podczas przejazdu ulicą Kolberga na terenie Skateparku zauważył około 15 letniego chłopca, który bardzo szybko jechał hulajnogą, jak się później okazało uciekał przed dwoma innymi młodymi chłopakami. Po krótkiej gonitwie dwaj ścigający młodzi ludzie dopadli swoją ofiarę i zaczęli okładać ją pięściami na oślep.

Funkcjonariusz widząc co się dzieje zareagował natychmiast i podjął interwencję. Na widok zdecydowanie działającego mężczyzny, sprawcy pobicia próbowali uciekać. Po krótkim pościgu strażnikowi udało się ująć obydwu sprawców pobicia. Były to młode osoby w wieku 14 i 15 lat. Od nieletnich wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu.

Interweniujący strażnik natychmiast poinformował dyżurnego Straży Miejskiej i oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu o ujęciu sprawców pobicia. Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawili się rodzice poszkodowanego 15 latka oraz patrol Policji, któremu strażnik przekazał ujętych chłopców celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.