TRZEJ NIELETNI PRÓBOWALI WŁAMAĆ SIE DO KIOSKU - UJĘCI PRZEZ STRAZNIKÓW

W dniu 28.07.2018 o godzinie 1:40 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego w Radomiu zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na wysokości posesji nr 57 znajduje się grupa trzech mężczyzn, którzy próbują włamać się do kiosku.

Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego  pełniący służbę nocną na terenie miasta.

W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia, operator monitoringu dodał, że mężczyźni, którzy próbowali włamać się do kiosku kierują się dość szybkim krokiem w stronę ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Podejmujący interwencję strażnicy zauważyli opisywanych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za mężczyznami i po krótkim ale intensywnym pościgu ujęli osoby podejrzane o włamanie do kiosku. W trakcie prowadzenia czynności służbowych przy jednym z mężczyzn ujawniono brzeszczot w metalowej obejmie, którym próbowali przepiłować kłódki i dostać się do wnętrza kiosku. Po ujęciu okazało się, że wszyscy sprawcy są niepełnoletni. Jeden miał 17 lat, a jego dwaj koledzy po 15 lat.  Nie potrafili wytłumaczyć logicznie swojego postępowania.

Młodych mężczyzn doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat I Policji.