130 SKRZYNEK PO OWOCACH ZABLOKOWAŁO ULICĘ ŻÓŁKIEWSKIEGO...

W dniu 10.07.2018 roku o godzinie 1:10 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie z CPR Radom dotyczące zasypanego opakowaniami po owocach pasa jezdni ulicy Żółkiewskiego od ronda ks. Jerzego Popiełuszki w kierunku Warszawy.

Dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia załogę Referatu Administracyjno-Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu. Interwencja została potwierdzona. Skrzynki po owocach walały się po jezdni na odcinku około 200 m całkowicie blokując prawy skrajny pas jezdni.

Z uwagi na występujące zagrożenie w ruchu drogowym strażnicy zabezpieczyli teren a następnie usunęli około 130 sztuk skrzynek po owocach gromadząc je na poboczu. Po usunięciu zagrożenia z jezdni podejmujący interwencję strażnicy opatrolowali pobliskie ulice w poszukiwaniu pojazdu, z którego najprawdopodobniej spadły skrzynki.

W związku z tym, iż poszukiwania sprawcy zdarzenia nie przyniosły rezultatu interwencję przekazano do zarządcy drogi, który zobowiązał się w trybie pilnym do uprzątnięcia opakowań po owocach z pasa drogowego.